KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13475273
nr 1347 5273
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Familj", 1972. Signerad, numrerad 19/40, Haskel 109. Bladets mått: 62,5x77 cm, oramat löst blad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 september 2020
kl 20:49:45
14/9 19:04:49
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander